МЕНЮ
КАТЕГОРИИ
Судебная практика [13]
Суды общей юрисдикции, Хозяйственные суды, Административные суды, Судебная экспертиза, Иное
Хозяйственное право [1]
Корпоративное право, Коммунальные, неприбыльные и госорганизации, Проверки, Руководящие органы хозобществ, Иное
Гражданское право [4]
Семейное право, Брачные отношения, Наследство, завещание, Материальный и моральный вред, Регистрация актов гражданского состояния, Иное
Трудовое право [0]
Трудовые отношения, Заработная плата, Охрана труда, Материальная и дисциплинарная ответственность, Отпуск
Договорные отношения [0]
Заключение, изменение, расторжение договоров, Признание договоров недействительными, Ответственность за нарушение договоров, Иное
Уголовное и уголовно-исполнительное право [10]
Квалификация преступлений, Уголовный процесс, Уголовно-исполнительное право
Налоговое право [13]
НДС, Физлица-предприниматели, Физические лица, Налог на прибыль, Налог с доходов физических лиц, Единый налог, Иное
Права потребителей [2]
Качество товаров, Гарантия, обмен, возврат товара, Сфера услуг, Дистанционная торговля, Иное
Автовладельцам [22]
Страхование, ДТП, Владение авто и регистрация, Лишение прав, штрафы, обжалование, Иное, Все об авто
Банки и банковская деятельность [8]
Депозиты, Кредиты, Банковские карты, Иное
Исполнительное производство [2]
Биографии известных людей [21]
Образцы исковых заявлений [92]
Полезная юридическая информация [13]
ОБНОВЛЕНИЕ
[2012-07-31]
Полная инструкция оплаты штрафов ГАИ (3)
[2012-10-23]
Документы для оформления пособия после рождения ребенка в Украине (11)
[2012-12-28]
Принят закон о запрете курения (0)
[2013-01-07]
Про підвищення престижності шахтарської праці (0)
[2012-12-18]
О мерах по предупреждению и уменьшению употребления табачных изделий и их вредного влияния на здоровье населения (0)
ДРУЗЬЯ
    Создать сайт
    Все для веб-мастера
    Программы для всех
    Мир развлечений
    Лучшие сайты Рунета
    Кулинарные рецепты
ПОИСК

Интернет реклама УБС

Главная » Статьи » Судебная практика

«Судебную систему настолько поглотила коррупция, что она стала самодостаточной и саморегулируемой». Интервью с Владимиром Олейником
Осень -2011 стала богатой на новые законопроекты и реформы. Один за другим в Верховной Раде принимают законы, многие из которых вызывают массу противоречий. Чего ждать украинцам от новых реформ, "PROXIMAИнформ" решила узнать у одного из официальных спикеров Партии регионов, народного депутата Украины Владимира Олейника. В откровенном разговоре бывший мэр Черкасс, экс-председатель суда и одна из наиболее неоднозначных личностей партии власти рассказал о газовых переговорах с Россией и чего ждать от реформы судебной системы, а также о причинах своего выхода из фракции БЮТ

С Владимиром Николаевичем мы встретились недалеко от Верховной Рады, под стенами которой протестовали афганцы и чернобыльцы против сокращения социальных льгот. С обсуждения этих событий и начался наш разговор...
 
Олейник.jpg

 - Законопроект про скорочення пільг вкотре доводить правило: коли в нашій країні хочуть економити, то економлять не на багатих, а на бідних.

 - Це не питання економії, а питання зобов'язань. Наша держава настільки загралася за 20 років у популізм, що пільги сумарно зросли до 170 мільярдів гривень. При цьому бюджеті країни - 350 мільярдів. Тобто це половина бюджету. І ми сьогодні прийшли до такого висновку: якщо в бюджеті є певна сума на соціальні виплати, з цієї суми ми й повинні виходити. Було прийнято рішення, що не нижче попередніх років будуть проходити виплати. Але якщо вище, то при умові, що будуть гроші, зароблені державою. Зараз буде створена робоча група на чолі з Тігіпко. Наскільки ми зможемо знайти компроміс - побачимо.

- Ще один законопроект, який викликає масу протиріч, - щодо відміни кримінальної відповідальності за економічні злочини. Адже він йде всупереч популярній в нашій країні тезі: "Вор должен сидеть в тюрьме".

 - Перш за все ми зараз обговорюємо концепцію і немає поки законопроекту. Річ йде про декриміналізацію економічних злочинів, які не є небезпечними для суспільства, в іншу площину відповідальності - адміністративних правопорушень. Це стосується сфери господарської діяльності: контрабанди, фіктивного банкрутства, не сплати податків і так далі... Візьмемо сьогоднішню ситуацію: приходять до бізнесмена та знаходять порушення, заарештовують його, за тиждень його бізнес знищено. Це механізм знищити когось в інтересах іншого та заробити на цьому гроші. Бо ж різниця по таким справам порушеними та доведеними до суду - величезна. Що в кінцевому результаті? Ані чого. Державі нуль, постраждалій стороні - нуль. Що пропонується? По-перше ми установили терміни розгляду справи - 2 місяці. Крім того, економічних злочинців не можна брати під арешт - тільки під заставу. І саме головне - присуджується штраф. Якщо не платиш, от тоді - буцигарня. Міру покарання змінюють на позбавлення волі.

 - У відповідь на таку ініціативу опозиція вимагає декриміналізації злочинів за зловживання службовим становищем. - Взагалі я шокований такою пропозицією. Чому? Тому що це сфера іншої відповідальності, це службові злочини. Посадовець має робити лише те, що йому приписано. А інакше вони будуть витворяти, що завгодно!

- Проте зрозуміло з якою метою опозиція виходить з такою ініціативою - для звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценко...
- Там є багато від лукавого. З точки зору того, що вони (опозиція - ред.) дивляться один на одного як конкуренти. Вони приходили до Печерського суду та захищали її (Тимошенко - ред.), а через декілька годин летіли десь відпочивати. То, перепрошую, так не діють соратники. Я повірю лише, коли наша опозиція об'єднається і піде разом на вибори.

- Ви неодноразово заявляли, що Юлія Тимошенко сама спровокувала власною поведінкою свій арешт. Чи не думаєте Ви, що арешт став вигідний лідеру БЮТ для підвищення рейтингу партії?
- По-перше, Партія регіонів, при тому що вона є правлячою, зараз лідирує. По-друге, я думаю, що Юлія Тимошенко сама вже жалкує за свою поведінку. Бо вони (БЮТ- ред.) не отримали того, чого очікували - такої масової підтримки внутрішньої. Зовні - так, говорять, балакають. І все.

 - З 1 листопада в силу вступає новий закон про "Судовий збір". Деякі експерти вважають, що він обмежить доступ до судової системи багатьом українцям...
 - Є проблема. Все-таки нам потрібно створювати першу юридичну допомогу в кожному місті. І треба цю проблему вирішувати не шляхом створення підтримки з боку державного адвоката. А нам треба підвищувати пенсії та зарплати, аби людина могла забезпечити собі юридичну підтримку.

- Судовий збір будуть отримувати суди, чи кошти будуть надходити до державного бюджету?
- Якщо ми прив'яжемо кошти до кожного конкретного суду, то ми наробимо біди. Тому гроші будуть направлені в державну казну. Але при цьому держава прописує в бюджеті кошти на кожен суд, в тому числі на будівництво, фінансове забезпечення. Крім того, треба далі йти. Необхідно мінімізувати роль голови суду, аби уникнути його тиску на суддів. І в результаті буде незалежній суддя.

- Ці кроки, на Вашу думку, зможуть повернути довіру населення до суду?
- Ну, по-перше, далі вже просто нема куди. Зварич коли розповідав, що в нього посівали у кабінеті... Це ж наскільки треба було "замордувати" своїх колег, щоб вони сиділи на прес-конференції і освячували все, що він несе! А я сижу і думаю: він же такий не був. Але він дійшов до такого... Содом і Гомора. Судову систему настільки охопила корупція, що вона стала самодостатньою та саморегульованою. Тому в нас просто іншого шляху немає, як тільки підняти рівень судової системи до рівня європейського.

- Чи не вважаєте Ви, що реформа судової системи ускладнена тим, що представники провладної партії самі використовують її у власних цілях?
- В один час все не зміниться. І тому ті, хто зараз при владі, мають зрозуміти: якщо вони скористаються судом в своїх інтересах, то потім прийдуть інші й зроблять те саме. Тому краще жити за правилами.

- З 23 вересня в Україні при обміні валюти треба буде пред'являти паспорт. Таке нововведення здійснене в рамках антикорупційної програми?
- Це нововведення необхідне для мінімізації тіньового бізнесу. Тому що обмінники використовуються для проведення корупційних, комерційних незаконних дій. І тому такий контроль сьогодні необхідний. І треба дивитися як він спрацює. Якщо він породить другий курс, тіньовий, ми це все зафіксуємо. Тоді подивимося, яка подальша має бути реакція.
oleynik.jpg

- Ви заявляли про те, що Україна має вимагати зміни газових домовленостей з Росією. Проте Україна досі не звернулася до Страсбурзького суду. Чи керівництво країни ще не вичерпало всі аргументи?
- Ви помітили, що зараз тиша настала між Росією та Україною? Ця тиша свідчить про те, що кожна сторона зайняла свою принципову позицію. Ця тиша свідчить про те, що сторони домовились взяти паузу. І Президент їде на цьому тижні в Росію по газовому питанню. Якби наші російські партнери були чесними, вони б перед нашим керівництвом виклали всі контракти - з німцями, французами, італійцями, поляками - і сказали: "Браття, ви на халяву отримуєте газ". І ми б замовкли. А вони це не відкривають, бо ми найбільшу ціну платимо. Чому Росія так себе веде? Це не ми "иждивенцы", а вони "иждивенцы". Бо ми платимо гарну ціну.

- Не так давно Арсеній Яценюк запропонував членам Партії регіонів переходити до його "Фронту змін". Хтось з Ваших колег скористався цією пропозицією?
- Це свідчить про те, що в Партії регіонів є потенціал. Можете назвати ще когось, крім Яценюка в його партії? Це партія одного лідера. Є Яценюк - є "Фронт", нема Яценюка - немає партії. Бо ж в нього немає нікого. Це дуже погано. Бо сьогодні світ віддає перевагу командам.

- Ви сьогодні відчуваєте себе в команді? Не жалкуєте про вихід з БЮТ?
 - Я стараюсь рідше критикувати той період (перебування у фракції БЮТ - ред.), бо треба вже своїх критикувати і відв'язуватись від цього питання. Проте зараз я перебуваю у фракції й можу порівняти з фракцією БЮТ. Коли я був там, мені могли сказати: "Ти чого там зустрічаєшся з тим, з тим?" Якщо нас заставляли одіватися в одне, то це вже секта. Я цього не розумів, казав: "Може в камуфляж одразу?" Я збунтував ще з тої причини, що на мене розміру потрібного не було (сміється). А тут я можу свою точку зору висловити. З нею можуть не погодитися. Але там було зовсім інше. Заходить Юлія Володимирівна й каже: "Треба порадитися". Висловлює свою точку зору. Найближче оточення одразу починають кричати: "Геніально!". Я піднімаю руку, а мене смикають - не кажи, бо діла не буде. Закінчилось все тим, що мене не запросили на з'їзд партії. Я забрав свою картку (депутатську - ред.) та пішов. І два місяці був просто вдома, настільки велике було розчарування.
+1.jpg

- А як часто буваєте вдома, у Черкасах?
 - Кожної суботи та неділі. Справа, в тому, що я не став і, напевно, вже не стану киянином. Я прикипів душею до своєї Черкащини.
Категория: Судебная практика | Добавил: SVmob (2012-07-20) | Автор: Ольга Лозун, журналист «PROXIMAИнфо
Просмотров: 656 | Теги: судебна, закон про судебный сбор, сокращение социальных льгот, газовые переговоры с Россией, Владимир Олейник, верховная рада, обмен валют с паспортом | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
collective.at.ua © 2012 - 2024

        Исковые заявления, новости Антрацита и Луганской области, законодательная база, статьи на правовую тему и любые консультации юриста предлагает только наш юридический коллективный портал совершенно бесплатно. Посетив наш сайт Вы существенно сможете сэкономить деньги, время и получить качественную информацию на сайте collective.at.ua
        Использование любых материалов (перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов), размещённых на этом сайте, разрешается при условии ссылки на collective.at.ua.
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Хостинг Украина. Счетчик тИЦ и PR Украина онлайн